Halı Yıkama

Estetik görüntüsünün yanında, emniyet faydaları ve yalıtım etkileri gibi katkılarıyla hayatımızı kolaylaştıran halıların yerleştirilmesi, değiştirilmesi de oldukça kolaydır ve her bütçeye uygun bir halı mutlaka vardır. Halı yıkama konusu da halıların temiz kalması açısından çok önemlidir. Halıların günlük temizliği elektrik süpürgesiyle süpürülerek kolayca yapılır. Fakat silme işleminde halınızı silerken ovalamak, kirlerin halının diplerine itilmesine ve halıya daha fazla yerleşmesine neden olabilir.

 Çok sık kullanılmayan ve kalabalık olmayan evlerde bile halılar; tozlanıp kirlenmekte ve dolayısıyla bakterilere maruz kalmaktadır. Halıları düzenli olarak süpürmek, yüzeysel bir temizleme sağlamasına rağmen, halılarda hijyenik bir temizlik ancak halı yıkama ile elde edilebilir. Düzenli halı yıkama, halıları uzun süre eskiyip, yıpranmadan kullanabilmenizi sağlamakla kalmaz, yaşam alanlarınızın sağlıklı olmasına da katkıda bulunur.

Eğer halılarınızı Diyarbakır ATLAS Halı Yıkama ile yıkatmıyorsanız  halılarınız hiçbir zaman tam olarak temiz değil. Siz evde halılarınızı kendiniz yıkamaya devam ettiğiniz sürece halılarınız asla temiz ve sağlıklı olmayacağı gibi yepyeni halılarda bile renkler soluk ve bulanık olacaktır. Halılarınızı derinlemesine temizleyen Diyarbakır ATLAS Halı Yıkama kullandıkları özel halı yıkma makineleri sayesinde halının en alt katmanına kadar ulaşarak halılarınızı dipten temizler.

Halı yıkama sıklığı; evde yaşayanların sayısı, kullanım ve kirlilik düzeyine göre değişmekle beraber, özellikle evinizde çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa, birçok uzman evdeki tüm halıların yılda 2-3 kez temizlenmesini önermektedir.

Pek çok tüketici halı yıkama makinaları almış fakat evde yapılan yıkama işlemleri suyun eksik veya fazla kullanılmasından dolayı birçok probleme neden olmuştur. Kullanılan suyun miktarı az olduğunda halı yıkama şampuanı, halıdan tamamen arındırılamadığından bu durum halının daha çabuk kirlenmesine neden olmaktadır. Suyun fazla kullanılmasıyla da halı çok fazla ıslanmakta ve kurutulamamaktadır. Ve dolayısıyla da ıslak kalan halı, küf oluşumuyla karşı karşıya kalmaktadır.

Ayrıca halı yıkama firmalarında kullanılan deterjanlar, anti bakteriyel özellikleri olan ve mikrobu, kiri arındıran ekstra deterjanlardır. Ve bunları piyasada bularak, evlerimizde kullanmamız mümkün olmamaktadır.

Evde halı yıkayarak kaybettiğiniz zaman ve ortaya çıkan diğer sorunlar göz önüne alındığında, halı yıkama işlemlerinizi profesyonel hizmet veren, işinde ehil halı yıkama firmalarıyla gerçekleştirmeniz, hem sizin hem de sevdiklerinizin sağlıklı ve hijyenik ortamlarda yaşamanıza katkı sağlayacaktır. Çocukların her gün halıların üzerinde geçirdikleri vakit göz önüne alındığında, halıların temizliğine harcayacağınız zaman ve para çok da fazla gözükmeyecektir.

Diyarbakır Halı Yıkama Firmaları

Ev hanımlarının evde kendi imkânları doğrultusunda kendi gücüyle yıkamaya çalıştıkları halılar sadece üstten temizlenir. Çünkü ev hanımları halıları en fazla bir halı fırçasıyla yıkarlar ki halı fırçası halının diplerine kadar ulaşmaz sadece üst kısmını yıkar ve üstten akan pis ve kirli su alt katmanlara da inerek halıyı yıkanmadan önceki halinden bile daha beter bir şekilde kirletir.

Bu da aslında kaş yapayım derken göz çıkarmak anlamına gelir. Halılar bizim evlerimizde olmayan büyük motorlu, emiş ve temizleme gücü yüzde yüz olan makinelerle ancak tam olarak temizlenir. Ev hanımlarının yıkadıkları halılar günlerce kurumaz ve ıslak kaldığı sürece o kadar sabunlanmış olmasına, saatlerce fırçalanmış olmasına rağmen sabun ya da deterjan kokacağına tam tersi kötü kokar. Bunun nedeni bahsettiğiz pis ve kirli suyun alt katmanlara inerek orada birikip halının o kirli suyla kurumasından kaynaklanır.

Diyarbakır ATLAS Halı Yıkama Fabrikası

Oysa bir telefonunuzla adresinize gelerek halılarınızı alıp götürüp, en hijyenik halı yıkama makinelerinde en hijyenik halı deterjanlarıyla yıkayarak hem kısa sürede kupkuru hem de mis gibi kokar şekilde size teslim edecek olan Diyarbakır ATLAS Halı Yıkamaya halılarınızı gönül rahatlığıyla gözü kapalı olarak teslim edebilir, geri gelen halılarınızın evde günlerce sağladıkları mis gibi kokunun ve temizliğin keyfiniz sürersiniz. Diyarbakır ATLAS Halı Yıkama size bir telefon kadar yakın.

Diyarbakır Halı Yıkama